Sermaye Koymadan Çok Para Kazandıracak İşler

Written by Genel

Birçoğumuzun amacı sermaye koymadan para kazanmak. Bunun içinde çeşitli yöntemler denenerek çok para kazanmanın yolları konusunda araştırma yapılıyor. Sermayesi olmayan ancak fikir sahibi olan insan sayısı çok fazla bu insanlar parasızlığın kendilerine engel olmasından şikayetçi. Bizde bu makalemizde bu şekilde girişimde bulunmak isteyen insanlar için sermaye koymadan çok para kazandıracak işler neler bu konu hakkında bilgileri yeniden tazelemek istedik.

Bugün piyasa da hiçbir riske girmeden çok paralar kazanacağınız birçok sektör var. Özellikle de kendi iş yerini açmak isteyenler için bunu değerlendirelim.

Genelde yeni bir iş yeri açmak isteyenlerin kafasındaki yüklü bir sermayelerinin olması yönünde oysaki sermayesiz de paralar kazanabilir. Sermayesiz işler nelerdir ve nasıl yapılır? yazımıza geçelim.

SERMAYESİZ İŞ KURMAK İSTİYORUM

Kendi işinizin patronu olmayı hayal ediyorsunuz. Ancak bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda fikriniz yok. Oysa değişen dünya bize bu konuda çok fazla kapı açmış. Tek yapmanız gereken şey biraz araştırma ve fikir sahibi olmanız. Bunun içinde öncelikli olarak yeteneklerinizi sorgulamanız gerekiyor. sermayesiz iş kurmak istiyorum diyorsanız her şekilde çözüm bulabilirsiniz. Hayatınızın bundan sonraki çizgisini değiştirecek fikirler ortaya koyabilirsiniz.

PARAM OLMADAN NASIL İŞ KURABİLİRİM?

Param olmadan nasıl bir iş kurabilirim diye merak eden insan sürekli araştırır. Yalnızca para kazanmak amacında olduklarından dolayı paranın da gerekli olduğunu inkar edemezler. Sermayesiz çok para nasıl kazanırım arayışı da bunun için normal bir istektir. İşin asıl tarafı ise bu işlerin sizin yeteneğinizle yakından alakalı olduğudur. Yetenek denilen yalnızca donanıma bağlı olan konudur. olağanüstü becerilerinizin de olması gerekmez. Eğer ki siz fikir yürütebiliyorsanız o zaman yeteneğiniz var demektir. Donanım ise sizin eğitiminizi tamamlamanız ve geçmişteki tecrübelerinizden deneyimlerinizden sonuç çıkarmanızdır. Sermaye bir insanın geçmişidir. Bunun içinde öncelikli olarak keşfedilmeyi bekleyen yeni hedefler keşfetmelisiniz.

SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ 2018

Sermayesiz iş fikirleri 2018 yılında internet üzerinden de en çok aranan konular arasında çünkü sermaye biriktirmek öyle kolay değil. Bizler İstanbul mali müşavir sitesi olarak bu konuda her zaman çok fazla önem verdik ve sermayemizi de fikirlerimize yönelik olarak hareket ettirmeyi başarabildik. Özellikle bazı insanlar var ki sermayesi olmadığı halde borçla bir yükün altına girmeye çalışırlar. Ancak bunun doğru bir fikir olmadığı da açıktır ya da en azından bir borç alınacaksa bu borcu nereden almanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. Çünkü bunun bir de batma gibi riski vardır. Sermayesiz işlerin ise batma riski asla olmaz.  Bu da size cesaret verecektir.

Peki, sermayesiz işler nelerdir, ne yapılabilir?

SIFIRDAN İŞ YERİ KURMA MALİYETİ

İş yeri açmadan önce gerçekçi düşünmeyebilirsiniz. Nasıl olsa çok para kazanabilirim düşünceniz de vardır ancak işin doğru zamanda ve doğru yerde açılmadığında ise her ay ödenmesi gereken faturalar vergiler ve işyeri masrafları olacağını unutmamalısınız. Biz yine de en basit şekilde sıfırdan iş yeri açma maliyetini anlatalım.

 

  • Ortalama bir dükkân kirası: 1000 TL
  • Kendi bağ kurunuz: 700-1000 TL arası
  • Elektrik-su-doğalgaz-internet-varsa-sabit telefon hattı-; 1000 TL
  • Tabela vergisi, çöp vergisi, kaldırım işgaliyesi, KDV, gelir vergisi, belediye ruhsat harcı, meslek odası varsa aidatı, esnaf kefalet kooperatifi üyelik aidatı vb diğer giderler.
  • Varsa çalışanların, maaşı, sigortası gibi giderler..

Yani bir işyerinin yıllık giderinin 50 bin lira kadar olduğunu unutmamalısınız.

SOSYAL MEDYADAN SERMAYESİZ PARA KAZANMAK

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden ciddi para kazanan insanların olduğunu görebiliyoruz. Özellikle Youtuber denilen bu isimlerin kazandıkları paralara baktığımız da ciddi dudak uçurduğunu görebiliyoruz.  Unutmamalısınız ki para kazanmak zaman alabilir ve bazen iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Bunu ise düzene koyabilmek tamamen sizin fikirleriniz ve yeteneklerinizle alakalıdır.

Last modified: 27 Şubat 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir