Borsa Kısa Vadede Kazandırır mı?

Written by Borsa

Borsa’da Kısa Vadede Kazanmak?

Borsa insanların para kazanma yönünde kullanmış oldukları ciddi bir araçtır. Ancak borsadan para kazanılmak isteniyorsa o zaman yapılması gereken ilk şey uzun vadede planlamalar yapmaktır. Ancak günümüzde şöyle de bir durum var. Borsa da para kazanmak bir yatırımcının istediği en büyük şey bu nedenle de akıldaki soru borsa kısa vadede kazandırır mı? Uzun vade düşünüldüğünde borsa yüksek oranda kazanç sağlanabilecek bir araştır. Bu sorunun yanıtına makalemizin devamında daha geniş bir yer ayırmak istiyorum.

Borsaya giren her yatırımcı eşit şartlara sahiptir. bu eşit şartlar doğrultusunda birikimlerin de değerlendirilmesi fırsatı sunulmuş olur. borsa eşit koşullar sunmuş olduğu içinde bir anlamda adil sistemdir ve adaletsizlik yoktur. Piyasaların yasal olduğunu ve herkese eşit imkanların sunulmuş olduğunu düşünürseniz buradaki eşitliği bozmaya çalışan yatırımcının bilgisine ve deneyimine dayanır.

Belli bir seviyenin üzerine çıkan kişilerin yatırımları gibi birikimlerini de kolaylıkla değerlendirmiş olduklarını görüyoruz. Bunun içinde öncelikli olarak borsa nedir sorusunun yanıtını tam olarak bilmeleri gerekiyor.

Borsa nedir? Başlıklı makalemiz içerisinde konu ayrıntılarıyla ele alınmıştır. Makalemizi detaylı bir şekilde okuyarak borsa hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Borsa Piyasasında Kısa Vadede Para Nasıl Kazanırım?

Evet, borsa için uzun vadede kazandıran yatırım aracı şeklinde tanımlama yaptık ancak borsa da kısa vadede para kazanan yatırımcılar vardır. Ancak bu yatırımcıların sayısının uzun vadeye göre çok daha az olduğunu bilmeniz gerekiyor. Borsanın işlem hacmi kısa vadede çok daha düşüktür. Bu yüzden de anlık olarak değişen fiyatlar dış etkenlerden çok fazla etkilenirler ve tüm faktörleri kontrol altına alabilmeniz daha güç olur. Bunun içinde öncelikli olarak borsa konusunda yeterince bilgiye sahip olmanız şarttır. Hatta bu şekilde yatırım yapmaya karar veren yatırımcıların aracı kurumlardan destek alarak eğitimlerini geliştirdiklerini söyleyebiliriz.

Aracı kurumlar verecekleri eğitimlerde yatırımcıların borsayı daha iyi anlamalarını ve öğrenmelerini sağlar. Onların yatırımlarını gerçekleştirirken daha kolay yollar bulmalarını sağlar. Özellikle demo hesapları bu dönemde kullanmak her zaman tecrübe noktasında önemli bir konudur. Demo hesaplarını kullanılması sayesinde gerekli olan tecrübe de kazanılmış olacaktır. Borsaya girecekseniz öncelikli olarak hedeflerinizi baz almanız gerekiyor. Bu hedefler doğrultusunda prensipli bir şekilde hareket ederseniz ilerleyebilirsiniz. İşte bunu da ancak demo hesaplar sayesinde nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

5 Adımda Borsayı Öğrenmek başlıklı makalemiz içerisinde borsayı nasıl öğrenmeniz gerektiği detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda borsa da yatırımınızı değerlendirebilir ve para kazanabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak 5 Adımda Borsayı Öğrenmek başlıklı makalemizi tıklayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

Demo hesaplar sayesinde tecrübenizin de artmasıyla birlikte kazan miktarınızın da artmaya başladığını görebileceksiniz. İnsanlar para kazanmaya başladığı andan itibaren yatırımlarını kısa vadeye doğru çekmeye başlar. Dolayısıyla kısa vadedeki fiyatlara da etki eden dinamikler artık iyiden iyiye kavranmış olmak zorundadır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz koşulları oluşturmadan para kazanmanız mümkün değildir. Borsa ciddiye alınması gereken ve bir o kadar da bilmeden riske girebileceğiniz bir araç değildir. Borsa da kaybınız yatıracağınız para oranında olacaktır.  Biz İstanbul Mali Müşavir olarak bu konuda yatırımcıların piyasayı anlamaları ve borsa konusunda yeterince bilgi sahibi olmadan oynamalarını tercih etmiyor ve önermiyoruz.

Last modified: 15 Şubat 2018

One Response to :
Borsa Kısa Vadede Kazandırır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir