2018’in En İyi Yatırımı Bitcoin

Written by Genel

Bitcoin ile ilk kez tanışan ya da bunun ne olduğunu merak eden takipçilerim için genel hatlarıyla Bitcoin hakkında bilgilendirme yapmak istedim. Bu konuya ilginiz arttıkça detaylı anlatımlara da devam etmeye çalışacağım.

Bitcoin 2009 yılında ortaya çıkmış olan ve çıktığı günden bu yana da popülerliğini artıran coin şimdilik yönlendirilemeyen bir güç olarak değerlendiriliyor. Bu gücün herhangi bir merkezinin de olmamasından dolayı doğal bir finans piyasası olarak bilinir. Büyük iş adamları ve global ölçekte hizmet veren bankalar bu bitcoin’den giderek korkuyorlar. Çünkü herhangi bir kuruma ve de ülkeye bağlı olmadığından dolayı piyasaları da alt üst etmiş durumda. Üstelik bu sistemi de kimseye bağımlı bir hale dönüştüremiyorsunuz. Kısacası Bitcoin için söylenecek tek söz özgür bir sanal para.

Bu sistem özü gereği parayı bir amaç olmaktan çıkarmış ve araç haline çevirmiştir. Bu nedenle de mevcut sistemlerin ısrarla görmezden gelmeye çalıştığı fakat bunu başaramadıkları yeni bir teknoloji diyebiliriz. Bugün ülkemizde değil tüm dünyada kullananların sayısına baktığımız zaman 1 milyonun üzerinde bir kullanım oranı vardır. BTC bitcoinlerin kısaltılmış tanımlamasıdır.

Kaynaklara baktığımız da yaratıcısı olarak Satoshi Nakamoto görülmektedir fakat bunun bir kişi mi ülkemi firmamı olduğu konusunda da her daim bir tartışma vardır. 2009 yılından bu yana sanal dünya içerisinde dolanan bu paralar kişiden kişiye doğrudan transfer imkanı da sağlayabildiğinden dolayı alım satımlarda da kullanılmaktadır. Bitcoin bugüne kadar hiçbir zaman aracıya ihtiyaç duymamış ve duymayacaktır. İnternet üzerinden gönderilmiş olan Bitcoin ‘i kabul eden iş yerlerinden de alışveriş yapabileceğiniz için bunu artık pek çok mağaza ve iş dünyası da kullanmaya başlamıştır. Üstelik burada gönderinin kaynağı ve alıcıyı tespit etmek zor olduğundan dolayı da her zaman güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Bu makalemiz de ilginizi çekebilir : Kripto Para Nedir, Nasıl Ortaya Çıktı?

İnternet üzerinden sıklıkla alışveriş yapan insan toplulukları olduğumuz düşünürseniz kredi kartından çok daha güvenli bir kullanım sağlanmış olacaktır. Bitcoin piyasası hakkında artık firmalarda yatırımlarını bu şekilde değerlendireceğinden dolayı muhasebe firmalarının da bu sistemler konusunda bilgi sahibi olması her zaman artı bir avantaj sağlayabilecektir.

 

Bitcoin için karlı ve güvenli bir sistem demiş olsak da aslında onunda güvenlik zaaflarının olduğunu bilmek gerekir. Bu açıklar ise kendi sisteminden kaynaklanmaz.

Sonuç olarak değerlendirecek olursak 2018 yılı içerisinde yatırımlarınızı değerlendirmek istediğiniz de Bitcoin’in doğru bir tercih olacağını görebilirsiniz. Bundan 3 sene öncesine gidersek bu sistemin bu seviyelerde olmadığını söyleyebiliriz. o dönemden alınacak olan bir bitcoin’in bugün yatırımcısına çok yüksek oranda yatırım sağladığını görebilirsiniz.

Bu makalemiz de ilginizi çekebilir : Kripto Para Güvenli mi?

Bitcoin Ne İşime Yarar?

Bitcoin ile internet üzerinden alışveriş yapabilir veya ürettiğiniz coinleri çeşitli exchange sitelerinde  Türk lirasına ve çeşitli ülkelerin para birimlerine çevirebilirsiniz. Yine, ürünlerinizi Bitcoin ile takas ederek ticaret hayatına Bitcoin’i dahil edebilirsiniz.

Last modified: 30 Ocak 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir